Sleva
18%
Guttatex 200 g/m2 geotextilie 2x10 m Longlife Guttatex 200 g/m2 geotextilie 2x10 m Longlife
Guttatex 200 g/m2 geotextilie 2x10 m Longlife Guttatex 200 g/m2 geotextilie 2x10 m Longlife

Guttatex 200 g/m2 geotextilie 2x10 m Longlife

Značka: Gutta
Kód výrobce: 4394285
Ceníková cena: 892,60 Kč bez DPH
731,93 Kč
za balení bez DPH
885,64 Kč
za balení s DPH
36,60 Kč
za m2 bez DPH
44,28 Kč
za m2 s DPH
balení

celkem s DPH

Dodání: 1-3 dny
Měrná jednotka: m2
Balení: 20 m2
Spotřeba:
Paletizace:
Poznámka:
Polyesterová geotextilie netkaná.
Popis zboží

Geotextilie Guttatex se používá jako nezbytná separační, ochranná, případně filtrační vrstva pro nejrůznější typy stavebních konstrukcí.
Filtrační schopnost geotextilie

Geotextilie mají filtrační funkci, čímž zajišťují dlouhodobé proudění vody ve směru kolmém na geosyntetikum a brání pohybu pevných částic ve směru proudící vody. Geotextilie porpustí velká množství vody z podloží, přičemž účinně brání pohybu částeček zeminy, které by mohly znehodnotit horní vrstvy (např. ucpání zemního drénu, vodorovného drénu apod.). Tím prodlužují životnost drenážního systému. Jsou hojně využívány při zhotovování podkladních vrstev (vodní režim) komunikací, při kultivaci znečištěných vodních toků a půdních rekultivačních programech. Tyto geotextilie zároveň podporují vznik stabilního, přírodního filtru v samotné zemině. Geotextilie musí zadržovat větší částice zeminy, které pak podporují jemnější menší částice. V takovémto systému, kde je zemina schopná vytvořit si vlastní přírodní filtr, může voda prostupovat geotextilií s minimální tendencí k ucpávání pórů.

Ochranné funkce geotextilie
Některé konstrukce jsou citlivé na porušení. Zde splňuje ochrannou funkci geotextilie, která ochrání funkci chráněného materiálu při ukládání druhého (např. ochrana izolace před porušením přisypávanou zeminou).
Výztužné geotextilie
Umožňují přenášet tahová napětí, zajišťují zvýšenou stabilitu stavebních děl na neúnosném podloží.